Létrehozva:
2022-01-15 15:28:54

Cikk írója:
9kerület BudapestHirdetője

A Ferencváros simán, 14–7-re verte a Dinamo Tbiliszit idegenben a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében kedden. A koronavírus miatt a török helyett hazai játékvezető fújta a sípot.

Mint írtuk, a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében hat forduló után a Ferencváros veretlenül állt: két győzelem és négy döntetlen a Fradi mérlege. A hetedik fordulóban pedig az FTC-Telekom együttese a grúz Dinamo Tbiliszi ellen játszott idegenben kedden. A vendéglátó együttes viszont a hat korábbi mérkőzésén vereséget szenvedett, tehát a magyar csapat győzelmi célokkal érkezett a grúz fővárosba.

A találkozó előtt azonban szokatlan jelenet zajlott le, amely a jelenlegi Covid-helyzetet tükrözte:

az eredetileg kinevezett török játékvezető pozitív koronavírus-tesztet produkált a meccs előtt, és a Ferencváros beleegyezett, hogy helyette egy hazai játékvezető bíráskodjon az összecsapáson.

A papírforma alapján ebben nem volt kockázat a vendégcsapat szempontjából.

Ez gyorsan be is bizonyosodott, miután a tavalyi BL-idény ezüstérmese 3-0-ra megnyerte az első negyedet. Érdekesség, hogy a ferencvárosi alakulat ezt a három gólját 2 perc 19 másodperc alatt szerezte, ám a hátralévő 4 perc 10 másodperc során már nem sikerült gólt dobnia. Majd a második negyedben további két góllal növelte előnyét a Fradi (0-5), és csak az első félidő vége előtt 17 másodperccel szerezte meg a Tbiliszi az első gólját. Így 5-1-s vendégvezetésnél vonultak a nagyszünetre a csapatok. Varga Zsolt csapata remekül védekezett, elöl pedig kialakított helyzeteket, bár nem mindegyiket értékesítette.

A harmadik negyedet erősen kezdte a magyar együttes, és gyorsan lőtt két akciógólt, így már 7-1-re vezetett, de aztán a vendéglátók összeszedték magukat, három gólt tudtak lőni, azonban a vendégek ügyeltek arra, hogy a Dinamo ne kerüljön négy gólnál közelebb.

Akárcsak az előző negyedekben, az utolsóban is az volt a cél, hogy mindkét oldalon több játékpercet kapjanak a fiatalabb játékosok – Varga Dénes, a Ferencváros csapatkapitánya egyáltalán nem játszott ezen a meccsen. Néhányan éltek is a lehetőséggel, igaz, a tapasztaltak is megtették a magukét: három-három góllal Jansik Szilárd és Nemanja Ubovics lett a legeredményesebb gólszerző a ferencvárosiaknál, míg Dusan Vaszics négy gólt jegyzett a házigazdáknál.

Az utolsó két negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, ám végül a Ferencváros magabiztos játékkal 14-7-re győzött.

Az A-csoportban lejátszották a többi mérkőzést is a keddi játéknapon. A Barceloneta a Novi Beograd csapatát fogadta, és 12-12-es döntetlent ért el, az AN Brescia 6-5-re nyert odahaza a Jadran Split ellen, míg az Olympiakosz Pireusz 11-7-re verte hazai medencében a Radnicski Kragujevácot.

Varga Zsolt, a Ferencváros vezetőedzője magyaráz a játékosoknak a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a negyedik fordulóban, az FTC-Telekom Waterpolo–Novi Beograd mérkőzésen a fővárosi Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2021. november 30-án. MTI/Kovács Tamás

Hét forduló után a Brescia vezeti a csoportot, az Olympiakosz a második a tabellán, míg a Ferencváros a harmadik helyen áll két ponttal megelőzve a negyedik Barcelonetát és az ötödik Novi Beogradot.

Az FTC egyre jobban áll a továbbjutás szempontjából. A két nyolccsapatos csoportból az első négy helyezett jut a Bajnokok Ligája belgrádi nyolcas döntőjébe, ahol a Novi Beograd házigazdaként már biztos résztvevő.

A Bajnokok Ligájában a B-csoport magyar érdekeltje, a Genesys OSC Újbuda a német Spandau Berlin ellen játszik szerdán 19 órától a Nyéki uszodában.